KARATAŞ CAM
Temperleme işlemi, camların öncelikle ısıtma kabininde yüksek sıcaklıklarda ısıtılmasıyla akabinde soğutma kabininde basınç altında soğutulmasıyla gerçekleştirilmektedir. Temperlenen cam, kırıldıktan sonra çok küçük parçalar halini aldığından dolayı insan hayatını korumaya yönelik özelliğe sahiptir. Temperleme işlemine tabii tutulan camlar, tempersiz camlara kıyasla 7-8 kat daha dayanıklı camlardır. Temperleme işlemi, temper ünitemizde 3 mm.'den 19 mm.'ye kadar her kalınlıktave her türde cama uygulanabilmektedir. Temper hattımızda, min. 200 mm. x 200mm. ve max 4200 mm. x 2130 mm. ölçüleri arasındaki camlar temperlenebilmektedir.

Kalite:
Temperli camlar, TS EN 12150 Cam- Yapılarda Kullanılan- Termal Olarak Temperlenmiş, Soda Kireç Silikat Emniyet Camı" standardına uygun olarak üretilir.

Kullanım Alanları:
Cam Balkon yapımında kullanılan camlar, Cam korkuluklar, cam kapılar, duş kabinler, ara bölmeler, cam mobilyalar, şehir mobilyaları, buzdolabı ve fırın camları, güneş kolektör camları, otomobillerin yan ve arka camlarında kullanılır.

                                                                                                                                                                                                                                       Kaynak: Karataş Cam